Підбір слухових апаратів
Чому грамотний підбір слухових апаратів такий важливий при усуненні порушень слуху? Правильно підібрана апаратура допоможе досягти бажаного результату без ризику погіршення ситуації.
Адже слуховий апарат підбирається у залежності від індивідуальних особливостей пацієнта, а видів таких приладів дуже багато.
Крім того, кожен з них має певні протипоказання до застосування.
Наприклад, у випадку запалення середнього вуха неприпустимо використовувати внутрішній слуховий апарат. А якщо у пацієнта проблеми з дрібною моторикою, то не найкращим вибором буде мініатюрний внутрішньовушний апарат.
Тому необхідно враховувати вид захворювання, нюанси його протікання і особливості організму пацієнта.
Підбір слухового апарату – процес дуже індивідуальний, він повністю виключає приблизність.
Лікар- отоларинголог визначить:
1) який ступінь втрати слуху, одно- чи двостороннє порушення має місце;
2) яке захворювання є тому причиною, і який подальший прогноз;
3) чи є супутні захворювання. Це важливо, оскільки деякі недуги обмежують застосування слухових апаратів. До них відносяться, у першу чергу, різноманітні судомні стани, наприклад, при епілепсії слухові апарати взагалі протипоказані;
4) які у пацієнта потреби, який його спосіб життя і що він очікує від свого слухового апарата. Так, це дуже важливі фактори: людям з активним способом життя найкраще підійдуть мініатюрні апарати, однак вони повинні забезпечувати хорошу розбірливість звуків.
Після консультації лікар запропонує пацієнтові декілька моделей слухових апаратів на вибір, які підходять за технічними можливостями, вартості, кольору корпусу і дизайну.