З 9:00 до 20:00
м. Київ, вул. К. Малевича, 86-Г
З 9:00 до 20:00
м. Київ, вул. К. Малевича, 86-Г

Промивання лакун небінних мигдаликів

Наші мигдалики захищають організм від шкідливих мікроорганізмів, що попадають до ротової порожнини. Тому вони постійно перебувають в стані невеликого запалення. Це добре, оскільки свідчить про активну боротьбу з патогенною мікрофлорою. Але в разі проникнення бактерій всередину запалення посилюється, і  тоді мигдалики потрібно лікувати. Це вкрай важливо, адже в іншому випадку інфекція може розповсюдитись по організму.

Одразу видаляти мигдалики не потрібно –  це дуже багатофункціональні органи, які виконують не тільки барєрну, але й кровотворну і імуногенну функції. Якщо їх позбутися, можна завдати серйозного удару по імунітету. На початку лікування краще спробувати промивання лакун мигдаликів  та медикаментозну терапію. Саме такий підхід рекомендують використовувати сучасні лікарі.

Коли проводиться промивання мигдаликів?

Якщо запалення стає хронічним, в тканинах мигдаликів починають накопичуватися лейкоцити та патогенна мікрофлора. Їх кількість  швидко росте і вони вже не можуть зникнути самостійно. Це призводить до закупорювання  “ходів” в мигдалинах і прогресування хвороби.

Жодні антибактеріальні препарати у цьому випадку не дають бажаного ефекту і стан хворого погіршується. В цьому разі показано оперативне втручання та видалення мигдалин. Але в більшості випадків є можливість його уникнути та пройти процедуру промивання. Після закінчення курсу повного одужання не настає, але хвороба переходить у стадію тривалої ремісії.

Таким чином, промивання лакун піднебінних мигдаликів може призначатися ЛОРом в наступних випадках:

  • при постійному відчутті слабкості;
  • в разі все частіших загострень хронічного тонзиліту;
  • при болю в горлі та лімфатичних вузлах на шиї.

З якою метою виконується промивання мигдаликів

Як ми вже розповіли, промивання лакун піднебінних мигдаликів  є досить популярною процедурою, яку отоларингологи призначають хворим на хронічний тонзиліт. Ця консервативна методика лікування в багатьох випадках (близько 80% ) дає досить непоганий тривалий ефект та допомагає уникнути операції. Так відбувається завдяки тому, що в процесі промивання з лакун повністю видаляється патологічний вміст, що дозволяє їм знов функціонувати нормально.

Процедура полягає в наступному: лікар, використовуючи шприц чи особливу  канюлю, вводить розчин спеціально підібраних препаратів у лакуни мигдалин. Це дає змогу вимити з них:

  • бактерії;
  • гній;
  • накопичення лейкоцитів.

Завдяки поєднанню санації мигдаликів та медикаментозної терапії  одужання настає швидше і ефект від лікування зберігається довше.

Методи промивання мигдаликів

Займатися промиванням лакун самостійно не варто, адже це може призвести до посилення запального процесу і погіршення самопочуття. Також при цьому існує ризик пошкодження тканин мигдаликів, після якого на них  можуть утворюватися рубці.  І тоді вже уникнути оперативного втручання буде неможливо.

Найкраще рішення – звернутися в медичну клініку, в якій процедуру промивання  виконає досвідчений лор-лікар. Для цього спеціаліст може використовувати дві методики.

  1. Промивання за допомогою шприца. Така процедура найчастіше виконується в амбулаторних умовах і проходить так:
  • пацієнт сідає в крісло у зручну позу, але при цьому трохи запрокидує голову та відкриває рот. Таким чином лікар отримує повний доступ до хворих мигдалин;
  • на шприц кріпиться спеціальна канюля;
  • пацієнту обробляють ротову порожнину і самі мигдалини місцевим анестетиком (лідокаїном), щоб знизити неприємні відчуття при проведенні промивання;
  • за допомогою шприца та канюлі лікар “відкачує” з лакун все зайве – мертві лейкоцити, гній, скупчення бактерій та інше. Одночасно з цим на поверхню мигдаликів подається лікувальний розчин, який чинить протизапальну дію.

   2. Кількість процедур визначає лікар і для кожного пацієнта курс може бути різним.

Промивання в лор-відділеннях лікарень  виконується за допомогою сучасного вакуумного апарату. В ньому використовується енергія ультразвукових коливань, що дозволяє не тільки ефективно очистити лакуни, але й значно зменшити інтенсивність запалення. 

Протипоказання до проведення промивання мигдалин

Щоб виключити можливість появи будь-яких ускладнень, перед процедурою промивання пацієнта необхідно обстежити, щоб підтвердити відсутність/наявність протипоказань. До них відносяться:

  • гострі інфекційні процеси в організмі, що супроводжуються високою температурою;
  • наявність злоякісних пухлин;
  • туберкульоз;
  • гіпертермія, що виникла з невідомих причин.

 Якщо ви хочете більше дізнатися про лікування хронічного тонзиліту за допомогою промивання мигдаликів, вам потрібна консультація спеціаліста. Записуйтесь у VixClinic по телефону або за допомогою форми на сайті. У нас ви можете отримати не тільки послуги лора,  але й допомогу інших спеціалістів. 

Протипоказання:

  • гострі інфекційні захворювання;
  • висока температура тіла;
  • онкологія;
  • серцеві патології важкого ступеню;
  • сухоти.

Назва процедури
Ціна (грн)
Промивання лакун небінних мигдаликів
400
Промивання лакун небінних мигдаликів методом вакуумного дренажа
600

    Запис до отоларінголога

      Запис до нутриціолога

      Відправити повідомлення

          Запис до дієтолога

            Запис до остеопата

                Запис до отоларінголога

                  Запис до стоматолога

                    Дитяче відділення

                      Запис до нутриціолога

                      Відправити повідомлення

                          Запис до дієтолога

                            Запис до остеопата

                                Запис до отоларінголога

                                  Запис до стоматолога

                                    Дитяче відділення