З 9:00 до 20:00
м. Київ, вул. К. Малевича, 86-Г
З 9:00 до 20:00
м. Київ, вул. К. Малевича, 86-Г

Септопластика у Києві

Септопластикою називають операцію, в процесі якої виправляється викривлена носова перегородка, яка ділить носову порожнину по вертикалі на дві сторони. В більшості сучасних медичних клінік виконується ендоскопічна септопластика — щадна корекція, для проведення якої використовується ендоскоп з мікрокамерою. Це дозволяє уникнути великих розрізів, адже всі маніпуляції проводяться всередині носа.

Симптоми викривлення носової перегородки

По суті, викривлення перегородки носа вліво або вправо — це деформація кістково-хрящової структури. Вона може бути вродженою — в результаті порушення розвитку хрящової та кісткової тканин перегородки. Внаслідок цього на “стиках” між ними можуть утворюватися шипи та гребні (утовщені ділянки), які можуть досягати великих розмірів, встромлятися у бокову стінку носа та спричиняти відчутний дискомфорт.

Також деформація може  бути придбаною (внаслідок травм, деяких хронічних захворювань тощо).
Таке відхилення від анатомічної норми може значно ускладнити життя.
Проявляється воно наступними симптомами:

Показання до септопластики:

 • зовнішня деформація форми носа;
 • утруднене дихання при викривленні носової перетинки;
 • хронічний риніт, гайморит, синусит;
 • часткова чи повна втрата нюху;
 • утворення у порожнині носа;
 • ураження кістко-хрящової тканини;
 • ротове дихання і храп.

Більшість людей при появі таких симптомів довго відкладає візит до лікаря, сподіваючись виправити ситуацію використанням судинозвужувальних крапель. Це — велика помилка, адже препарат діє тільки на бокові поверхні носових ходів, а не на викривлену перегородку.

В цьому разі можливе тільки короткочасне зменшення вираженості симптомів, а не повне одужання. Можливо навіть погіршення самопочуття, бо судинозвужувальні препарати призводять до змін структури носових раковин та розвитку медикаментозного вазомоторного риніту. Ситуацію виправить тільки операція — ендоскопічна септопластика з вазотомією.

Як виконується діагностика перед септопластикою

Успіх лікування завжди залежатиме від точної і правильної діагностики. У VixClinic встановленням діагнозу та лікуванням  деформацій носової перегородки займається досвічений лікар-отоларинголог, який уважно вислухає всі скарги пацієнта та виконає обстеження. Для цього спеціаліст використовує риноскоп, за допомогою якого бачить наявні дефекти перегородки. Після огляду  перевіряється  також якість носового дихання та гострота нюху.

Щоб діагноз був максимально точним, пацієнт може направлятися на додаткові обстеження:

 • огляд за допомогою ендоскопа, який вводиться в носову порожнину;
 • рентгенограма черепа, що допомагає виключити наявність інших травм;
 • КТ (для виявлення наростів);
 • біохімічний аналіз  крові;
 • загальні аналізи крові та сечі;
 • коагулограма;
 • ЕКГ.

При необхідності виключити супутні патології пацієнт може направлятися на консультації до інших лікарів.  Після встановлення діагнозу та відсутності протипоказань для хірургічного втручання, лор призначає дату операції та розповідає про те,  як до неї підготуватися.

Підготовка до операції з вирівнювання перегородки носа

Септопластика носа — операція, що найчастіше проводиться в плановому порядку,

тому пацієнт має час на підготовку. Вона нескладна і полягає у виконанні наступних рекомендацій:

 • за два тижні до хірургічного втручання відмовитися від препаратів, що впливають на згортання крові. Після операції їх також не можна буде приймати протягом двох тижнів;
 • напередодні операції слід відмовитися від паління та вживання алкоголю;
 • з раціону необхідно виключити важку їжу;
 • останній прийом їжі може бути не пізніше, ніж за шість годин до операції;
 • за 4 години до втручання необхідно припинити вживати воду.

Як виконується септопластика

У медичному центрі VixClinic використовується дві методики виконання такої операції:

 • хірургічна септопластика. в процесі втручання лікар може виконувати резекцію частину носової перегородки, видалення деформованого фрагменту, корекцію інших частин перегородки до центрального положення. Операція виконується під загальним наркозом, дозволяє усунути навіть складні викривлення.
 • ендоскопічна септопластика, яка також виконується під загальною анестезією, але не передбачає зовнішніх розрізів. Завдяки вмонтованій в ендоскоп мікрокамері зображення передається на монітор. Це дозволяє хірургу бачити навіть найбільш труднодоступні ділянки носової порожнини,  виконувати маніпуляції максимально точно, не зачіпаючи навколишні тканини. Завдяки цьому травматизація та кровотеча зводяться до мінімума, а період реабілітації після втручання значно скорочується.

Методику виконання операції обирає лікар після ретельного обстеження пацієнта. Вибір буде залежати  від ступеню вираженості деформацій, анатомічних особливостей перетинки носу, наявності ускладнень та інших факторів.

Реабілітація після септопластики

Після закінчення операції та дії наркозу пацієнт прокидається в палаті з силіконовими сплінтами та тампонами в носі. Вони вбирають кров’янисті виділення та підтримують перетинку в новому положенні. Протягом першої доби прооперованому  потрібно залишатися під наглядом медичного персоналу. Наступного дня хірург оглядає пацієнта, оцінює його загальний стан, ступінь набряків, після чого може виписати.

Тривалість реабілітаційного періоду зазвичай не перевищує 7 днів, після чого  людина може повертатися до звичайного способу життя.

Протягом місяця  не дозволяються:

 • значні фізичні навантаження;
 • активні тренування;
 • гарячі ванни;
 • відвідування басейнів, знаходження в лазні та сауні;
 • вживання газованих напоїв.

Після видалення сплинтів нос потрібно промивати сольовими розчинами. Щоб прискорити одужання, отоларинголог призначає деякі медичні препарати. Також пацієнту необхідно дотримуватися питного режиму, більше гуляти на свіжому повітрі. Обов’язково потрібно з’являтися у призначені лікарям дати до клініки, на перев’язки та огляди. Якщо всі ці рекомендації не виконувати, може виникнути ряд неприємних ускладнень.

Скільки коштує септопластика в Києві

Якщо ви помітили у себе симптоми викривлення носової перетинки і вам потрібні послуги лора, записуйтеся на консультацію у VixClinic. Лікар виконає необхідні обстеження та детально розповість про септопластику. Її вартість розраховується, в залежності від  застосованої  методики виконання, складності, індивідуальних особливостей носової перетинки, типу анестетика.

Середня ціна наведена у таблиці.

Назва процедури
Ціна (грн)
Септопластика
40000
Септопластика з вазотомію
50000
Септопластика з гайморотомією та вазотомією (ендоскопічна)
55000

До операції входить: анастезіологічне забезпечення, проведення хірургічного втручання, перебування в одномісній палаті протягом доби з харчуванням, перев’язка та післяопераційне знеболення.

Записатися на прийом ви можете одразу на сайті, заповнивши спеціальну форму, або за телефоном.


  Запис до отоларінголога

  Відправити повідомлення

   Send message

     Запис до дієтолога

      Запис до остеопата

        Запис до отоларінголога

         Запис до стоматолога

          Дитяче відділення

          Відправити повідомлення

           Send message

             Запис до дієтолога

              Запис до остеопата

                Запис до отоларінголога

                 Запис до стоматолога

                  Дитяче відділення