Пародонтит – це запалення тканин, що оточують і підтримують зуб у щелепі, що веде до руйнування тканин, болю, розхитування зубів і кровоточивості ясен. Важливо почати лікування при діагнозі пародонтиту якомога швидше, щоб запобігти втраті зубів. Сучасні методи лікування парадонтиту дають змогу успішно зупинити захворювання на ранній стадії й уникнути ускладнень.
Це захворювання можна назвати дуже підступним, адже спочатку воно ніяк себе не проявляє. Його початкові стадії протікають майже непомітно. Трохи пізніше людина може побачити, що її ясна почервоніли і кровоточать під час чищення зубів. За відсутності професійної допомоги захворювання прогресує, на зубах відкладається багато зубного нальоту, від них починають відходити ясна, з’являється неприємний запах із рота.
Головна причина розвитку цієї хвороби – бактеріальна інфекція. Вона швидко поширюється при порушенні правил гігієни порожнини рота, нелікованому карієсі, системних запальних захворюваннях, а також при зниженні імунітету.
До факторів ризику можна віднести:
Захворювання може протікати в гострій або хронічній формі.
Вони дещо відрізняються за вираженістю симптомів:
Також, залежно від поширеності, захворювання може бути:
Перша стадія – періодично виникає кровоточивість ясен, біль у них. Глибина пародонтальних кишень – до 3 мм.
Друга стадія – ясна, частіше болять і кровоточать, з’являється реакція на харчові подразники, збільшуються міжзубні проміжки, зуби стають рухливими, з частково оголеними шийками.
Третя стадія – найскладніша. Зуби стають рухливими в горизонтальній і вертикальній площині, з’являються глибокі (понад 6 мм) кишені, корені зубів оголюються на 65%.
Найбільший ефект від лікування буде, якщо його почати на першій стадії. Це дає змогу швидко призупинити розвиток хвороби та запобігти появі ускладнень. А, наприклад, лікування генералізованого хронічного пародонтиту буде досить складним процесом і займе набагато більше часу.
Лікування пародонтиту в стадії загострення і ремісії вимагає комплексного підходу. Ефективну схему підбирає лікар, який бере до уваги загальний стан пацієнта, стадію і форму хвороби. Для цього він може застосовувати:
Лікування пародонтиту передбачає видалення нальоту, каменю та відмерлих тканин із пародонтальних кишень із використанням апарату Vector, який запобігає пошкодженню зубної емалі та насичує кісткові тканини кальцієм. Пацієнт також має використовувати призначені стоматологом ліки, включно з протизапальними та антибактеріальними препаратами. У разі сильного розхитування зубів може знадобитися шинування, яке може включати встановлення коронок, імплантів або зв’язування зубів скловолокном, метод обирається індивідуально для кожного пацієнта.
Лікування пародонтиту потребує професійного втручання, і що раніше звернутися до лікаря, то менше часу та зусиль знадобиться для одужання. Незвернувшись своєчасно, патологічні процеси можуть призвести до втрати зубів і поширення інфекції та запалення по всьому організму. Це призведе до таких ускладнень:
Для зниження ризику виникнення пародонтиту лікарі рекомендують:
Дотримуючись цих правил, можна значно знизити ризик виникнення пародонтиту.
Залиште свій контактний номер телефону і ми зателефонуємо вам найближчим часом
Помилка: Contact form не знайдена.
Помилка: Contact form не знайдена.
Помилка: Contact form не знайдена.
Помилка: Contact form не знайдена.