З 9:00 до 20:00
м. Київ, вул. К. Малевича, 86-Г
З 9:00 до 20:00
м. Київ, вул. К. Малевича, 86-Г

Лікування пародонтиту у Києві

Пародонтитом називають запалення тканин, оточуючих зуб та утримуючих його в щелепі. Це ясна, зв'язки, кісткові лунки, альвеолярні відростки верхньої щелепи та альвеолярна частина нижньої. Коли починається запальний процес, відбувається руйнування тканин і з'являються біль, розхитування зубів, ясна починають кровоточити. Коли діагностований пародонтит, лікування потрібно починати якнайшвидше, бо якщо цього не робити, можна дуже швидко втратити зуби. Якщо ж звернутися за медичною допомогою своєчасно, в більшості випадків захворювання можна зупинити на ранній стадії та не допустити розвитку ускладнень. Сучасні методи лікування пародонтиту це цілком дозволяють. 

Трохи більше про це захворювання, його симптоми та причини появлення ми розповімо вам далі. Якщо ж вам потрібна консультація лікаря, звертайтеся у VixClinic. Тут працюють спеціалісти, які надають повний комплекс стоматологічних послуг - лікування карієсу, пародонтиту, протезування, імплантація тощо. 

лікування парадонтиту


Симптоми пародонтиту

Це захворювання можна назвати дуже підступним, адже спочатку воно ніяк себе не виявляє. Його початкові стадії протікають майже непомітно. Трохи пізніше людина може побачити, що її ясна почервоніли та кровоточать під час чищення зубів.  За відсутності професійної допомоги захворювання прогресує, на зубах відкладається багато зубного нальоту, від них починають “відходити” ясна, з'являється неприємний запах з рота. 

Також пацієнти скаржаться на такі прояви:

 • біль в яснах, виділення гною з них;;
 • рясний темний наліт на зубній емалі;
 • поглиблення зубних кишень;
 • рухливість зубів, яка посилюється;
 • оголення зубних коренів.

Ці симптоми особливо виражені при гострій формі пародонтиту. Якщо захворювання переходить в хронічну форму, вони злегка приглушуються. Слід зауважити, що біль та кровоточивість ясен можуть бути ознаками й деяких інших стоматологічних захворювань, тому потрібна ретельна діагностика.

Що призводить до розвитку пародонтиту

Головна причина розвитку цієї хвороби - бактеріальна інфекція. Вона швидко поширюється при порушенні правил гігієни ротової порожнини, нелікованому карієсі, системних запальних захворюваннях, а також при зниженні імунітету. 

До факторів ризику можна віднести:

 • наявність зубного каменю (через погану гігієну);
 • травми ясен (протезами, брекетами, частинками їжі);
 • складний карієс (це -  серйозне джерело інфекції);
 • куріння;
 • авітаміноз;
 • нестача в раціоні твердої їжі;
 • цукровий діабет;
 • порушення гормонального фону;
 • прийом деяких ліків.

Форми та стадії пародонтиту

Як ми вже розповіли, захворювання може протікати в гострій чи хронічній формі. Вони трохи відрізняються за вираженістю симптомів:

 • - гостру форму пародонтита та її прояви неможливо не помітити.  Це - набряк,  почервоніння, кровоточивість ясен, больові відчуття в них та виділення з них гною. Частіш за все розвивається біля однієї - двох зубних одиниць;
 • - при хронічній формі пародонтиту (на її ранньому етапі) симптоми проявляються слабко. Тим не менш, патологічний процес продовжує розвиватися, та призводить до руйнування тканин.

Частіш за все стоматологи виявляють у пацієнтів саме хронічну форму пародонтиту. Періодично захворювання у них загострюється, а пізніше переходить в стан ремісії. Незважаючи на часткове зникнення чи полегшення симптомів, вже розпочате медикаментозне лікування пародонтиту припиняти не можна. Якщо це зробити, подолати хворобу не вдасться. 

Також, в залежності від поширеності, захворювання може бути:

 • локальним (біля 1-2- зубів);
 • генералізованим (на всій щелепі чи на великій її ділянці).

Локальний пародонтит  (який ще називають вогнищевим), частіш за все буває гострим, з явно вираженою симптоматикою. Якщо лікування відсутнє, процес стає хронічним та вражає більш великі ділянки. 

Також є три стадії пародонтиту, які відрізняються вираженністю симптомів.

Це:

 • Перша стадія -  періодично виникаюча кровоточивість ясен, біль в них. Глибина пародонтальних кишень - до 3 мм.
 • Друга стадія - ясна частіше болять та кровоточать, з'являється реакція на харчові подразники, збільшуються міжзубні проміжки, зуби стають рухливими, з частково оголеними шийками. 
 • Третя стадія - сама складна. Зуби стають рухливими в горизонтальній та вертикальній площині, з'являються глибокі (понад 6 мм) кишені, корені зубів оголюються на 65%.

Найбільший ефект від лікування буде, якщо розпочати його на першій стадії. Це дозволяє швидко призупинити розвиток хвороби та запобігти появі ускладнень. А, наприклад, лікування генералізованого пародонтиту буде вже досить складним процесом та займе набагато більше часу. 

Щоб встановити, що пацієнт хворіє саме на пародонтит та визначити його лікар виконує ретельну діагностику. Після огляду ротової порожнини пацієнта, вислуховування його скарг, він може направити хворого на додаткове  обстеження - КТ, рентген, мікроскопічний аналіз слизової рота, ортопантомограмма тощо. Тільки після цього спеціаліст може визначити ступінь пошкодження кісткових тканин та визначити збудника захворювання. Також часто пацієнту потрібно здати кров на аналіз. все це необхідно для призначення ефективного лікування.

Лікування пародонтиту

Лікування пародонтиту в стадії загострення  та ремісії потребує комплексного підходу. Ефективну схему підбирає лікар, який бере до уваги загальний стан пацієнта, стадію та форму хвороби. Для цього він може застосовувати:

 • Vector-терапію – лікування за допомогою ультразвукового апарату;
 • медикаментозні засоби;
 • шинування зубів;
 • оперативне втручання;
 • встановлення імплантів (замість втрачених зубів).

Перш за все, в процесі лікування необхідно видалити із пародонтальних кишень наліт, камінь, відмерлі тканини. Саме для цього використовується апарат Vector. Завдяки йому не відбувається пошкодження зубної емалі, кісткові тканини насичуються кальцієм. Також очищення кишень  може проводитися за допомогою звичайних стоматологічних інструментів (механічний кюретаж). 

Також пацієнту обов'язково необхідно використовувати  призначені стоматологом ліки. Це можуть бути протизапальні та антибактеріальні препарати, розчини для полоскання,  мазі тощо.

Якщо зуби розхиталися дуже сильно, ситуацію частково можна виправити за допомогою шинування. Воно передбачає встановлення коронок, імплантів, зв'язування зубів скловолокном. Метод визначається стоматологом індивідуально для кожного пацієнта.


Можливі ускладнення

Ви вже знаєте про те що це захворювання обов'язково потребує професійного лікування. Тільки це не дасть йому прогресувати. Чим раніше звернутися до лікаря, тим менше часу та зусиль знадобиться для одужання. 

Наприклад, у пацієнта, у якого було виявлено локалізований пародонтит,  лікування буде полягати в чищенні пародонтальних кишень, медикаментозній терапії та використанні місцевих засобів. Частіш за все, цього буває цілком достатньо.  

Якщо ж людина не звернеться своєчасно до лікаря, патологічні процеси будуть поширюватися. Згодою це може призвести до втрати одного чи навіть всіх зубів. Процес буде супроводжуватися кровоточивістю ясен, болем в них, неприємним запахом з рота, і це ще не все. 

Інфекція та запалення з ротової порожнини можуть розповсюдитися по всьому організму. Це призведе до таких ускладнень:

 • захворювання шлунково-кишкового тракту;
 • захворювання органів дихання;
 • захворювання серця та судин.

Щоб цього не допустити, звертайтеся до стоматолога при перших ознаках пародонтиту.


Профілактика пародонтиту

Для зниження ризику виникнення пародонтиту лікарі рекомендують:

 • ретельно чистити зуби м'якою щіткою після кожного прийому їжі;
 • користуватися ополіскувачем, іригатором чи зубною ниткою;
 • як мінімум раз на рік приходити на профгігієну ротової порожнини;
 • правильно харчуватися, отримувати з їжею достатню кількість вітамінів та мінералів;
 • зміцнювати імунітет;
 • не палити;
 • своєчасно лікувати карієс та інші захворювання порожнини рота.

Дотримуючись цих правил, можна значно зменшити ризик виникнення пародонтиту. Якщо ж все таки ви помічаєте у себе його симптоми, негайно звертайтеся до лікаря. Він встановить точний діагноз та призначить лікування. Його вартість розраховується індивідуально, в залежності від стадії захворювання, загального стану здоров'я пацієнта, наявності ускладнень та інших факторів.ЗАПИШІТЬСЯ НА ЛІКУВАННЯ ПАРОДОНТИТУ ВЖЕ ЗАРАЗ

Залиште свій контактний номер телефону і ми зателефонуємо вам найближчим часом

  Запис до стоматолога

  Кошарний
  Кошарний Володимир
  Лікар-стоматолог, лікар-стоматолог-ендодонт, лікар-стоматолог-терапевт

   Запис до стоматолога

   Відправити повідомлення

    Send message

      Запис до дієтолога

       Запис до остеопата

         Запис до отоларінголога

          Запис до стоматолога

           Дитяче відділення

           Відправити повідомлення

            Send message

              Запис до дієтолога

               Запис до остеопата

                 Запис до отоларінголога

                  Запис до стоматолога

                   Дитяче відділення