Лікування карієсу – це необхідний крок для збереження здоров’я зубів та профілактики ускладнень. Ми використовуємо сучасні методи та матеріали, щоб забезпечити якісне й безболісне лікування. Спеціалісти клініки визначають стадію карієсу та обирають оптимальний підхід для відновлення зубів, гарантучи їх здоровий та природний вигляд. Піклуйтеся про здоров’я своїх зубів, щоб зберегти красиву посмішку!
Карієс – це поширене захворювання зубів, з яким найчастіше звертаються до стоматолога. Він виникає через порушення процесів мінералізації емалі та дентину зуба. Унаслідок дії бактерій, що живуть і розмножуються в зубному нальоті, на поверхні зуба утворюються каріозні дефекти: бактерії розкладають вуглеводи, що містяться в їжі, та виділяють кислоти, які роз’їдають тверді тканини зуба. З плином часу дефекти можуть посилюватися, вражаючи дедалі глибші шари зуба.
Однозначно визначити наявність карієсу може тільки стоматолог під час проведення огляду порожнини рота і рентгенографії. На рентгенівських знімках можна побачити ступінь ураження зуба, що необхідно для вибору правильної методики лікування. Також може бути проведено карієс-тестування, що дає змогу визначити місцезнаходження карієсу навіть у важкодоступних місцях (наприклад, між зубами).
Карієс розвивається через безліч чинників, але головним із них є порушення гігієни порожнини рота і неправильне харчування. Якщо їжа залишається на зубах і не видаляється вчасно, це призводить до утворення нальоту – шару мікроорганізмів, які можуть проникнути в зуб і почати руйнувати його тканини. Також карієс можуть спричинити:
Генетична схильність. Деякі люди більш схильні до розвитку карієсу, навіть якщо вони дотримуються правильної гігієни порожнини рота.
Цукор. Висока концентрація цукру в порожнині рота може сприяти розвитку карієсу, оскільки бактерії використовують цукор для виробництва кислот.
Погана гігієна. Недостатнє чищення зубів і неправильна техніка чищення зубів можуть призвести до розвитку карієсу.
Залежно від типу і глибини ураження можливі такі варіанти:
Одним із видів лікування карієсу є відновлення керамічними накладками або вкладками. Якщо карієс вразив більшу частину зуба, може знадобитися встановлення коронки, яка допоможе захистити зуб і зберегти його функціональність.
Поверхневий карієс є найпоширенішою формою карієсу. Він виникає на поверхневому шарі зуба і зазвичай не викликає болю, оскільки не зачіпає глибші шари зуба (дентин). У більшості випадків він має вигляд плями, яку можна помітити не відразу. Найчастіше поверхневий карієс виявляє стоматолог під час огляду порожнини рота. Для лікування поверхневого карієсу на стадії плями часто проводять зміцнення емалі препаратами фториду для запобігання подальшому розвитку або інші терапевтичні методи. Важливо не ігнорувати карієс на стадії плями, адже він дуже швидко (інколи всього за кілька тижнів!) може перейти в серединну стадію.
Серединний карієс розвивається з поверхневого. Найчастіше виникає у важкодоступних для чищення звичайною зубною щіткою місцях – наприклад, міжзубні контакти. Він поширюється в глибокі шари зуба, при цьому на поверхні може спостерігатися лише невелика крапка, тоді як ураження під емаллю можуть мати набагато більший обсяг. Лікування серединного карієсу передбачає видалення ураженої тканини, після чого відбувається заповнення зуба пломбою. У деяких випадках, якщо карієс сильно пошкоджує зуб, може знадобитися коронка або інші види реставрації зуба.
Глибокий карієс досягає глибоких шарів зуба і зазвичай викликає сильні больові відчуття. Лікування глибокого карієсу більш серйозне, воно охоплює усунення ураженої тканини, зокрема зубних нервів у разі сильного ураження. При цьому пацієнту може знадобитися кілька візитів у клініку. Якщо карієс сильно пошкодив зуб, для відновлення його природної форми може знадобитися реставрація композитними, фотополімерними або керамічними матеріалами.
Пришийковий карієс – один із найнебезпечніших видів карієсу. Він розвивається в зоні пришийкових кінців зубів, де коронка переходить у кореневу частину зуба. Ця форма карієсу розвивається непомітно, але швидко може призвести до сильних болів і запалення ясен. Лікування пришийкового карієсу також складається з ретельного видалення всіх уражених тканин зуба і подальшого відновлення його природної форми. Часто пришийковий карієс потребує і лікування кореневих каналів, а також додаткового лікування запалення ясен.
Контактний або як його ще називають проксимальний карієс – це вид карієсу, що розвивається на бічній поверхні зубів у місці, де зуби торкаються один одного. Він розвивається в разі, коли неможливо достатньо якісно очистити проміжки між зубами, наприклад через природні особливості, коли зуби ростуть занадто близько. Для діагностики контактного карієсу використовується рентген – тільки так можна оцінити глибину ураження. Лікування проводиться тими самими методами, що й для інших видів карієсу: видалення уражених тканин, пломбування, за необхідності реставрація.
Множинний карієс виникає, коли на кількох зубах одночасно утворюються каріозні порожнини різного ступеня – від плям до глибинних уражень. Лікування множинного карієсу залежить від тяжкості ураження зубів і складається з декількох етапів: видалення пошкодженої тканини, встановлення пломб, реставрація зубних поверхонь (за необхідності). Оскільки за множинного карієсу кількість зубів, залучених до лікування, може бути великою, а ступінь ураження – глибоким, слід розуміти, що знадобиться кілька візитів до клініки для досягнення результатів.
Профілактика карієсу – це найефективніший спосіб запобігання розвитку карієсу. До неї входить:
Звертайтеся по допомогу до VixClinic. Наші фахівці лікують карієс на будь-якій стадії, використовуючи сучасні матеріали та новітні методики. А наші ціни лікування карієсу доступні кожному. Запишіться на консультацію сьогодні, щоб оцінити стан ваших зубів. Скористайтеся спеціальною формою на сайті або зателефонуйте нам за номером.
Залиште свій контактний номер телефону і ми зателефонуємо вам найближчим часом
Помилка: Contact form не знайдена.
Помилка: Contact form не знайдена.
Помилка: Contact form не знайдена.
Помилка: Contact form не знайдена.