Імплантація зубів стала революційним досягненням у стоматології, а сама процедура — надзвичайно популярною завдяки перевагам й успішності результатів.
Та попри поширеність імплантації, не всі достатньо ознайомлені з особливостями цієї операції. Й саме це стає причиною необґрунтованих страхів і перепон скористатися перевагами імплантації.
Тож розповідаємо все, що варто знати про цей метод відновлення втрачених зубів — від підготовки й того, як проходить імплантація зубів, до післяопераційного догляду.
Імплантація зубів — це встановлення штифта, або штучного кореня, на місце втраченого зуба. Такий корінь, зазвичай виготовлений з титану, приживлюють у кісткову тканину щелепи. Існують різні типи імплантів, які відрізняються за формою, розміром та матеріалами, але всі вони призначені для того, щоб створити міцну основу для майбутньої коронки, яка буде виглядати і функціонувати як натуральний зуб.
До речі, не випадково саме титановий сплав використовують найчастіше — він має унікальну здатність зрощуватися з кістковою тканиною, не викликаючи відторгнення.
Імплантація зубів, як роблять саму процедуру, ділиться на декілька етапів:
Ціна на імплантацію зуба — різна й залежить від того, який саме імплант використовується. Серед різновидів імплантів є:
Головна перевага імплантації — це здатність повністю відновити жувальну функцію й мовлення, які найпершими страждають від втрати зубів. Імпланти замінюють природні зуби, а тому з ними легко їсти різноманітну їжу й почуватися комфортно. У цьому плані імпланти — найбільш функціональне рішення.
Організм швидко приймає штучні корені, тож імпланти міцно фіксуються в щелепі й не випадають, на відміну від протезів, та здатні служити десятки років.
Імпланти встановлюють без втручання в сусідні здорові зуби, а це суттєва перевага порівняно з традиційними мостами, для яких зуби потрібно обточувати, щоб закріпити протез.
Одна з ключових переваг імплантації це й збереження кісткової тканини щелепи. Адже відсутність зуба поступово веде до атрофії кістки, натомість імплантат, як штучний корінь, стимулює кісткову тканину й запобігає резорбції (стоншенню й руйнуванню). Це не тільки покращує зовнішній вигляд, адже овал обличчя зберігає чіткі риси, але береже здоров’я всієї щелепно-лицевої зони.
Ну і, нарешті, з естетичного погляду, імпланти не відрізняються від натуральних зубів, щоб почуватися максимально комфортно.
Від того, що таке імплантація зубів, перейдемо до самого процесу, який починається з ретельної діагностики й планування. Адже лікар повинен переконатися, що ви не маєте протипоказання до імплантації зубів, такі як активні інфекції або окремі хронічні захворювання.
Після цього відбувається сама операція. Хірург встановлює імплант в кістку щелепи, а потім накладає на нього тимчасову коронку, щоб щелепна кістка правильно зрослася з імплантатом.
Є різні види імплантації зубів: одномоментна, коли імплант встановлюють одразу після видалення зуба, одноетапна, що відновлює зубний ряд за один візит до лікаря, й двоетапна, що потребує більше часу для приживлення імпланта.
Перебіг операції складається з таких кроків.
Операція триває близько 40-60 хвилин. Хірургічний етап виконують в умовах глибокого знеболення, тому ви нічого не відчуєте. Та протягом декількох годин можливий дискомфорт і набряк після імплантації.
Дуже важливо дотримуватися всіх інструкцій післяопераційного догляду. Цей час дає можливість кістці щелепи адаптуватися та інтегрувати імплантат.
Після успішного приживлення імпланта встановлюється абатмент та коронка.
Імплантати потребують такого ж догляду, як і природні зуби. Тому перше і найважливіше, чого варто дотримуватися після імплантації зуба, — це регулярна гігієна порожнини рота. Це означає, що вам потрібно чистити зуби двічі на день, використовуючи зубну щітку з м’якою щетиною та зубну пасту без абразивних частинок, що можуть подряпати поверхню імплантованих зубів.
Використовуйте зубну нитку. Імплантати теж страждають від утворення зубного нальоту й каменю, що веде до запалення ясен — гінгівіту й пародонтиту.
Регулярно відвідуйте стоматолога. Професійне чищення й огляд імплантатів виявить будь-які проблеми на ранній стадії, тому лікування буде своєчасним і максимально простим.
Не навантажуйте імплантовані зуби надмірно. Дуже тверда їжа або використання зубів як “інструмента” може їх пошкодити.
Пам’ятайте про здоровий спосіб життя. Паління та надмірне вживання алкоголю погано позначаться на здоров’ї порожнини рота і стані імплантатів.
Якщо ви вже готові до імплантації, обов’язково проконсультуйтеся й обговоріть з лікарем всі нюанси процедури, включаючи можливі ризики й очікування. Не бійтеся ставити будь-які запитання, а краще підготуйте їх заздалегідь перед консультацією.
Також варто звернути увагу й на вибір імплантатів. Сучасна стоматологія, як VixClinic, вибирає компоненти від авторитетних виробників, щоб процедура була максимально якісною, а імплантовані зуби — довговічними.
Втратити зуб — не страшно. Адже завдяки сучасним технологіям і матеріалам, імплантація стала безболісною, доступною й ефективною для багатьох людей, які мріють про красу і здоров’я зубів.
Помилка: Contact form не знайдена.
Помилка: Contact form не знайдена.
Помилка: Contact form не знайдена.
Помилка: Contact form не знайдена.