З 9:00 до 20:00
м. Київ, вул. К. Малевича, 86-Г
З 9:00 до 20:00
м. Київ, вул. К. Малевича, 86-Г
Лікування зубів при алергії на анестезію: поради та рекомендації

Лікування зубів при алергії на анестезію: поради та рекомендації

Стогіна Вікторія
06.06.2024

Нестерпний зубний біль, який заважає нормально їсти, спати та насолоджуватися життям, звичайно, привід відвідати стоматолога. Проте алергія на лідокаїн та анестезію в стоматології може стати справжнім випробуванням у традиційному лікуванні зубів. Що робити? Невже доведеться терпіти біль і відмовитися від лікування?

У сучасній стоматології є безліч альтернативних методів, як лікувати зуби, якщо алергія на анестезію, без страху і дискомфорту. І ми про них поговоримо. 

Види алергії на анестезію

Алергія на анестезію у стоматолога це відповідь імунної системи організму на анестетики, які зазвичай використовують для знеболення. Така реакція може бути різною: від легких симптомів до серйозних станів, як анафілактичний шок.

Виділяють два основних типи алергії: нейтралізувальна й не-нейтралізувальна.

Нейтралізувальна алергія, або алергія І типу, — це найчастіша форма. Вона пов’язана з утворенням специфічних антитіл до знеболювального. Така алергія може проявлятися висипанням, сверблячкою шкіри, набряком й іншими типовими алергічними реакціями.

Не-нейтралізувальна, або алергія ІІІ типу, — більш рідкісна і небезпечна. Тут утворюються імунні комплекси, які викликають системну реакцію організму типу анафілактичного шоку. Вона може проявлятися порушенням серцево-судинної діяльності, падінням артеріального тиску, бронхоспазмом і навіть колапсом.

Є ще алергія ІІ типу, пов’язана з участю Т-лімфоцитів. Цей тип алергії рідкісний, симптоми можуть включати шкірні реакції, такі як екзема та контактний дерматит.

Симптоми алергії на анестезію

Тож, як ми вже з’ясували,  алергія на анестезію зуба може бути різною. Це може бути реакція на сам анестетик, на консерванти або антиоксиданти, які входять до його складу, або на адреналін, який часто додають для зменшення кровотечі.

Перш за все це різні висипання на шкірі — червоні плями, точки або пухирці. Вони можуть бути як локальними біля місця уколу, так і поширюватися на інші ділянки тіла.

Також можливий свербіж шкіри, особливо на обличчі чи кінцівках. Він може бути легким чи дуже дратівним.

Часті прояви алергії це також набряк обличчя, губ, повік. Шкіра стає товстішою і набряклою, також така реакція на анестезію може привести до ускладнення дихання. Деякі пацієнти скаржаться на печію або саднавість в роті, горлі. Іноді з’являється посилена слинотеча.

У важких випадках самопочуття суттєво погіршується, з’являється нудота, блювання, діарея, падіння артеріального тиску. 

Як дізнатися, чи є алергія на анестезію

По-перше, потрібно згадати всі випадки поганого самопочування після відвідування стоматолога. Чи були при цьому висипання, набряк, сверблячка або інші симптоми.

По-друге, вам буде корисна консультація стоматолога та лікаря-алерголога. Лікарі проведуть шкірні проби — зокрема, можуть прикласти до шкіри знеболювальні у різних концентраціях та поспостерігати за реакцією.

По-третє, якщо ці тести не дають однозначної відповіді, лікарем може бути призначена проба на анестезію в стоматології — аналіз крові на наявність специфічних антитіл до місцевих анестетиків. Такі тести зазвичай призначає алерголог або стоматолог.

Нарешті, відвідуючи стоматолога, обов’язково проінформуйте його про попередні реакції. Так він зможе підібрати ліки або методику з меншим ризиком алергії.

І головне, якщо з’являться будь-які симптоми після стоматологічних процедур — негайно повідомте про це стоматолога. 

Та все ж, якщо є алергія на знеболювальні що робити? Як тоді без страху йти до стоматолога? 

Лікування зубів при алергії на анестетики

Якщо у вас алергія на анестетики, обов’язково обговоріть це зі стоматологом. Лікарі використовують альтернативні місцеві знеболювачі — гелі або мазі на рослинній основі. Деякі з них добре блокують больові рецептори. Ці анестетики не проникають в кров, тому мають менший ризик алергічної реакції.

Якщо у вас алергія на один тип анестетика, стоматолог може запропонувати інший, безпечний для вас варіант. Це можуть бути анестетики з іншої групи, наприклад, аміди або ефіри.

Крім того, для лікування зубів при алергії на анестетики застосовується й оральна або внутрішньовенна седація. Вона викликає сонливість та розслаблення у першому випадку, у другому — глибокий сон, тож ви не відчуєте болю й не пам’ятатимете процедури. 

Також сучасні стоматологічні клініки, як VixClinic, використовують вдосконалені інструменти, щоб працювати швидко й обережно, уникаючи зайвої стимуляції больових рецепторів. А використання комп’ютерної програми для контролю дозування анестетика зменшує ризик передозування.

Профілактика алергічної реакції: рекомендації фахівців

Стоматологи VixClinic мають великий досвід та готові поділитися рекомендаціями, як лікувати зуби алергікам.

 • Спочатку визначте алерген

Дізнайтеся, на що саме у вас алергія. Це можна зробити за допомогою алергологічного обстеження, яке включає шкірні тести та аналіз крові. Наші фахівці проведуть обстеження та допоможуть виявити алерген.

 • Уникайте контакту з алергеном

Після того, як ви визначили алерген, намагайтеся уникати контакту з ним. Це може бути складно, але це найефективніший спосіб запобігти алергічній реакції. Носіть браслет з приміткою про алерген про всяк випадок. Простежте, щоб інформацію про алерген внесли в медичну картку. 

 • Приймайте антигістамінні препарати

Антигістамінні препарати блокують дію гістаміну, речовини, яка виділяється при алергічній реакції. Їх можна приймати як для профілактики, так і для лікування алергії. 

Сучасні методи лікування й обізнаність наших пацієнтів, яка може бути реакція на лідокаїн в стоматології, знижують ризик алергічних реакцій. Приходьте на консультацію, ми завжди готові дати відповіді на запитання, які цікавлять.

Попередня Наступна

Відправити повідомлення

  Send message

    Запис до дієтолога

     Запис до остеопата

       Запис до отоларінголога

        Запис до стоматолога

        [contact-form-7 404 "Не знайдено"]

        Відправити повідомлення

         Send message

           Запис до дієтолога

            Запис до остеопата

              Запис до отоларінголога

               Запис до стоматолога

               [contact-form-7 404 "Не знайдено"]