З 9:00 до 20:00
м. Київ, вул. К. Малевича, 86-Г
З 9:00 до 20:00
м. Київ, вул. К. Малевича, 86-Г
Етапи реставрації зубів: з чого складається тривалий процес реставрації?

Етапи реставрації зубів: з чого складається тривалий процес реставрації?

Стогіна Вікторія
14.03.2024

Напевно кожна людина, незадоволена своєю посмішкою, хоч раз читала про те, що таке реставрація зубів. Інтерес людей до цієї процедури не дивує, адже вона дійсно здатна повністю змінити зовнішність на краще. Завдяки естетичній реставрації зубну одиницю можна відновити так, що вона нічим не відрізнятиметься від рідних зубів людини. Подібний ефект досягається завдяки використанню в провідних стоматологічних клініках високоякісних матеріалів і сучасного обладнання. Звісно, величезне значення має і майстерність лікаря, який виконує реставрацію, адже тільки кваліфікований фахівець зможе досягти високих результатів.

Якщо вас цікавить реставрація зубів у Києві і ви хочете дізнатися, чи підійде вам ця процедура, запишіться на консультацію в VixClinic. Ви відразу ж потрапите в комфортну доброзичливу атмосферу, оціните професіоналізм і досвід усіх наших співробітників. Перед візитом ви можете прочитати цю статтю, з якої дізнаєтеся, в яких випадках реставрують зуби, які методи для цього використовуються, чи є показання та протипоказання до цієї процедури..

Що таке реставрація зубів і коли до неї вдаються?

Отже, ви вже знаєте, що таке реставрація зуба – це процес повернення йому природного зовнішнього вигляду і функціоналу. Коли процедуру виконано правильно, її результати залишаться на довгі роки. Тепер розповімо, коли вдаються до реставрації зубів:

 • поява плям, потемнінь та інших дефектів на зубній емалі, що змінюють її однорідний колір;
 • нерівний край зубів;
 • відколи, тріщини, інші мікропошкодження;
 • діастема між зубами;
 • каріозні ураження;
 • руйнування зубної одиниці (наслідки травми або захворювання).

Для цієї процедури застосовуються сучасні фотополімерні матеріали, які не викликають алергії, є біосумісними та повністю безпечними для організму. Незалежно від того, скільки триває реставрація одного зуба, вона зазвичай не потребує попереднього знеболювання, оскільки тканини майже не піддаються болісним зовнішнім впливам. Однак на прохання пацієнта або в разі підвищеної чутливості йому може бути виконана анестезія сучасними препаратами.

З чого складається і що в себе включає процес реставрації зубів?

Розглянемо, що охоплює реставрацію зуба і який загалом вигляд має цей процес. У більшості випадків його можна розбити на такі основні етапи:

 1. Підготовка пацієнта. Лікар обов’язково оглядає його в стоматологічному кріслі, за необхідності направляє на додаткові обстеження. Проводиться лікування виявлених патологій і профгігієна порожнини рота.
 2. Підготовка зубної одиниці до реставрації. Наприклад, при карієсі вона передбачає:

Етапи підготовки каріозної порожнини:

 • розкриття порожнини
 • некректомія (видалення патологічно змінених тканин)
 • формування порожнини (але це спірне питання, оскільки це робили раніше, коли матеріали не мали адгезії. Зараз дотримуються правила просто видалення поріднених тканин)
 • медобробка
 • реставрація
 • ізоляція від рідини (висушити)
 • протравка
 • адгезив
 • матеріал
 1. Безпосередньо реставрація, після якої колір, блиск, прозорість, форма і розмір зуба мають абсолютно природний вигляд. Здійснюється поступове нанесення всіх необхідних шарів композитного матеріалу і затвердіння кожного шару, а потім фінішна обробка та полірування.

Ми коротко описали, що роблять під час реставрації зубів. Залежно від виду і складності пошкодження зубної одиниці ці етапи можуть трохи змінюватися і доповнюватися.

Показання та протипоказання до повної або часткової реставрації зубів?

Показання до реставрації:

 • відновлення форми і розміру зуба, невелика корекція його місця розташування;
 • поліпшення відтінку емалі;
 • усунення діастеми;
 • відновлення стертого зуба;
 • заміна старих, неестетичних або зношених пломб.

Протипоказання до проведення естетичної реставрації:

 • невилікуваний бруксизм;
 • алергія на компоненти фотополімерного або іншого матеріалу, використовуваного для реставрації;
 • руйнування коронки зуба більш ніж на 50%.

Особливості прямої та непрямої реставрації

Реставрація може виконуватися прямим і непрямим методами. Між ними є деякі важливі відмінності.

Якщо використовується пряма методика, нарощування зуба здійснюється всього за один візит до клініки. Разом з тим, сама процедура не є швидкою і відновлення зубної одиниці може займати понад годину. Усі маніпуляції здійснюються лікарем безпосередньо в роті пацієнта.

Якщо стоматолог вважає, що оптимальною для конкретної людини є непряма методика відновлення, одного візиту в клініку буде недостатньо. Натомість цей спосіб дає змогу усунути серйозніші дефекти й отримати довготривалий ефект. Після підготовки зуба робиться його відбиток, який передається в зуботехнічну лабораторію. За ним фахівці виготовляють ортопедичну конструкцію (вінір, коронку, люмінір), яку стоматолог у своєму кабінеті приміряє й остаточно фіксує на зубах пацієнта.

Скільки триває процес реставрації?

С помощью прямой реставрации восстановить привлекательность улыбки можно за одно посещение клиники. В течение этого визита стоматолог может отреставрировать до 6 зубов, однако это потребует от пациента незаурядного терпения, ведь в стоматологическом кресле он должен будет находиться не менее 6 часов. Если же речь идет об устранении небольшого дефекта на одном зубе, процедура может закончиться уже через 15 – 20 минут.

Від початку і до самого кінця непрямої реставрації може пройти кілька тижнів і навіть місяців. Це залежить від занедбаності проблеми, загального стану пацієнта, наявності у нього стоматологічних захворювань, обраної ортопедичної конструкції та інших чинників.

Переваги проведення реставрації зубів у клініці VixClinic

Ми коротко розповіли вам про те, як проходить реставрація передніх зубів у VixClinic і які методи для цього використовують. Записавшись до наших фахівців, ви дізнаєтеся про цю процедуру більш детально і зможете отримати:

 • висока якість обслуговування;
 • різноманітність сучасних матеріалів, що застосовуються для естетичної реставрації;
 • відмінний результат, який збережеться надовго.

Записуйтеся на прийом через форму на сайті або за телефоном.

Наступна

Відправити повідомлення

  Send message

    Запис до дієтолога

     Запис до остеопата

       Запис до отоларінголога

        Запис до стоматолога

         Дитяче відділення

         Відправити повідомлення

          Send message

            Запис до дієтолога

             Запис до остеопата

               Запис до отоларінголога

                Запис до стоматолога

                 Дитяче відділення