З 9:00 до 20:00
м. Київ, вул. К. Малевича, 86-Г
З 9:00 до 20:00
м. Київ, вул. К. Малевича, 86-Г
Що таке вініри?

Що таке вініри?

Стогіна Вікторія
14.03.2024

Про те, що таке вініри, хоча б раз чув кожен, адже ці маленькі непомітні пластини здатні вирішувати безліч проблем. Мало хто з нас може похвалитися рівними та білими від природи зубами. У більшості людей є ті чи інші дефекти (щілини, нерівності, плями), через які посмішка має не ідеальний вигляд. Це відбувається від того, що протягом усього життя людини її зуби зазнають величезних навантажень і мають все менш естетичний вигляд. Також цьому сприяють захворювання, що з’являються з віком, та їхні наслідки. На допомогу в цьому випадку приходять вініри, які є оптимальним вибором для швидкого усунення дефектів. Для їхнього встановлення потрібно лише кілька коротких візитів у клініку, а результат залишається на довгі роки.

Існують різні види й типи вінірів, які ідеально маскують недоліки, дають змогу отримати ідеальний відтінок зубів. Встановлювати їх зовсім не боляче, а носити – дуже комфортно, оскільки вони зовсім тонкі й не відчуваються як чужорідне тіло в роті. Якщо встановлення вінірів у Києві виконується в хорошій медичній клініці, про цю процедуру знатимуть тільки сам пацієнт і його стоматолог. Навколишні будуть лише захоплюватися посмішкою, яка виглядає натурально і сліпуче.

Які види та різновиди вінірів існують?

Що таке вініри ми вже розповіли, тепер розглянемо, які їхні різновиди пропонує сучасна стоматологія.

 1. Композитні – найдешевші, досить крихкі та недовговічні. Вони мають естетичний і привабливий вигляд, встановлюються всього за 1-2 візити до стоматолога. Якщо на пластині з’являється скол або тріщина, вона легко ремонтується.
 2. Цирконієві – максимально міцні та довговічні. Вони не змінюють свого відтінку, зберігають свої початкові експлуатаційні характеристики на багато років. Виглядають натурально і природно.
 3. Керамічні – також популярні та надійні вироби. Якщо матеріалом для виготовлення накладок служить надміцна кераміка, вони довго не втрачають естетичність і функціональність. Такі вініри не бояться різких коливань температури і більшості механічних пошкоджень. Зазвичай кераміка ставиться на ікла і перші моляри.

Не тільки матеріал, а й техніка виготовлення вінірів можуть відрізнятися. Такі накладки можуть бути вирізані з цільного шматка кераміки або створені методом пошарового нанесення кераміки. Більшою популярністю користуються пластини, виготовлені другим способом, оскільки вони мають максимально природний вигляд. У цьому разі застосовують матеріали різного відтінку і ступеня прозорості, тому вінір не відрізнятиметься від натурального зуба – біля ясен він буде трохи темнішим, а ближче до ріжучого краю – світлішим і прозорішим.

Як довго тримаються вініри?

На питання про те, як довго тримаються вініри на зубах, немає однозначної відповіді, оскільки їхній термін служби залежить від різних чинників:

 • матеріалу виготовлення;
 • дотримання рекомендацій стоматолога;
 • правильного догляду;
 • дбайливої експлуатації;
 • способу життя і загального стану організму.

Керамічні вініри вважаються дуже довговічними, їхній мінімальний термін служби – 10 років. Композитні є більш крихкими, і навіть за дбайливого поводження вони зберігають свої характеристики близько 5 років. Їх можна ремонтувати, але якщо робити це часто, пластини можуть просто відклеїтися. Накладки з діоксиду цирконію є найміцнішими і найнадійнішими, вони не бояться механічних впливів і не темніють під впливом барвника. Їхній термін служби – 20 років і більше.

Як часто оновлюють вініри?

Слабким місцем після встановлення пластин на зуби є не стільки їхній матеріал, скільки цемент, який використовується для фіксації. Саме від його якості багато в чому залежатиме, як часто треба оновлювати вініри. Сучасні виробники цементу дають гарантію на нього не менше 10 років.

Довговічність цих пластинок залежить також від того, що роблять із зубами перед установкою вінірів. Кваліфікований стоматолог завжди виконає всі дії згідно з протоколом (лікування карієсу, підготовка зуба, ідеальна ізоляція від вологи), а отже – пацієнт зможе носити ці конструкції максимально довго.

Експлуатувати накладки на зуби можна до того моменту, поки вони не почнуть втрачати естетичну привабливість. Наприклад, якщо людина не знає, що не можна їсти, якщо стоять вініри, і вживає багато продуктів із барвниками, відтінок пластин зміниться дуже швидко, і вони вимагатимуть ремонту або заміни.

Якщо на пластинах з’являються невеликі дефекти, їх можна полагодити і відшліфувати. При значних сколах і тріщинах потрібна повна заміна вінірів.

Як відбувається підготовка до встановлення вінірів?

Тепер розглянемо, як одягаються вініри на зуби. Все починається з підготовчих етапів:

 • вибір типу вініра, його матеріалу, кольору (використовується спеціальна шкала);
 • препарування зуба – зняття з його передньої поверхні найтоншого шару емалі (0,5 – 1,5 мм). Може проводитися під анестезією;
 • зняття зліпка із зуба або його сканування і передача отриманих даних у зуботехнічну лабораторію;
 • фіксація тимчасового вініра;
 • виготовлення індивідуальної накладки в зуботехнічній лабораторії. Її форма має забезпечувати ідеально щільне прилягання, особливо по краях.

Як відбувається сам процес встановлення?

Безпосередньо встановлення вінірів відбувається досить швидко:

 • примірка і коригування (за необхідності);
 • фіксація на спеціальний цемент або композитний клей;
 • полірування і шліфування.

Послуги зі встановлення вінірів у клініці VixClinic

Дізнатися про те, які вініри кращі у вашому випадку, ви можете на консультації у VixClinic. Тут працюють висококваліфіковані лікарі, які дадуть відповідь на всі ваші запитання:

 • чи можна ставити вініри на зуби з пломбами;
 • як доглядати за цими конструкціями;
 • якою має бути профілактика стоматологічних захворювань після встановлення вінірів тощо.

На вас чекає команда професіоналів, здатна розв’язати всі ваші проблеми із зубами, подарувати гарну посмішку і впевненість у собі!

Попередня Наступна

Відправити повідомлення

  Send message

    Запис до дієтолога

     Запис до остеопата

       Запис до отоларінголога

        Запис до стоматолога

         Дитяче відділення

         Відправити повідомлення

          Send message

            Запис до дієтолога

             Запис до остеопата

               Запис до отоларінголога

                Запис до стоматолога

                 Дитяче відділення