Брекети хоч і поліпшують прикус й естетику усмішки, але натомість потребують тривалого часу, щоб досягти максимального ефекту.
Тож разом з провідними ортодонтами Vix Clinic детально розберемося, які фактори впливають на те, скільки носяться брекети: від ступеня складності виправлення до особливостей будови щелеп.
Дізнаємось, які етапи передують тому, перш ніж зуби займуть потрібне положення. І як правильно доглядати за зубами після зняття брекетів.
Передусім лікування ортодонтичними конструкціями, такими як брекети, поділяється на декілька послідовних етапів.
Найперший крок — консультація з ортодонтом. Лікар огляне ротову порожнину, зробить рентгенівські знімки та інші необхідні дослідження, щоб оцінити стан ваших зубів і прикусу.
На основі діагностики лікар складе індивідуальний план лікування та підбере відповідні брекети.
Перед встановленням брекетів стоматолог проведе професійну чистку зубів та вилікує всі наявні захворювання ротової порожнини.
Ортодонт може також зробити зліпки ваших зубів, щоб виготовити індивідуальні брекети.
Встановлення брекетів — це безболісна процедура. Лікар прикріпить ортодонтичну конструкцію до ваших зубів за допомогою спеціального клею. Те, скільки ставлять брекети за часом, залежить від конкретних випадків — встановлення на один зубний ряд займає близько 1 години, а на два — не менше 2 годин.
Після встановлення брекетів стоматолог обов’язково навчить вас, як правильно їх доглядати.
З встановленими брекетами вам потрібно буде відвідувати ортодонта кожні 4-8 тижнів для контролю та корекції лікування.
Під час цих візитів лікар перевірятиме стан брекетів, регулюватиме їхнє положення та, за необхідності, замінюватиме дуги.
Коли ваші зуби вирівняються, лікар зніме брекети. Вам також потрібно буде носити ретейнер, щоб закріпити результат лікування.
На жаль, універсальної відповіді на те, скільки носять брекети, не існує. Тривалість лікування залежить від безлічі факторів.
Для простих випадків достатньо від 6 до 12 місяців, складніші потребують від 12 до 24 місяців використання брекетів, а в найсерйозніших ситуаціях ортодонтичні конструкції доведеться носити протягом 24-36 місяців, а то й більше.
В перші тижні необхідно адаптуватися до брекетів, ретельно дотримуватися гігієни рота, обмежити вживання твердої їжі. В цей час, після активації брекетів, зуби можуть відчувати дискомфорт та невеликий біль.
В перші місяці можливі незначні зміни у дикції, але з часом вони зникнуть. У цей період зуби починають поступово зміщуватися у потрібному напрямку.
У наступні місяці результати лікування стають більш помітними, проміжки між зубами зменшуються, а це ще й як мотивує продовжувати лікування.
В останні місяці зуби остаточно вирівнюються й прикус стає правильним. Разом з тим, важливо ретельно дотримуватися рекомендацій стоматолога, щоб закріпити результат лікування.
Отже, що ж саме впливає на те, скільки ходять із брекетами? Кожен пацієнт має свої індивідуальні особливості, які визначають швидкість вирівнювання зубів.
Важливий також і стан зубів до лікування, він неабияк впливає на те, скільки потрібно ходити з брекетами. Чим складніші проблеми — дефекти прикусу, зуби в неправильному положенні, — тим довше доведеться носити брекети.
Й хоча неважливо, до якого віку можна ставити брекети, на тривалість лікування вік пацієнта все ж впливає. У дітей та підлітків зуби “рухаються” активніше, тому час лікування — коротший.
Загальний стан здоров’я пацієнта також може впливати на швидкість вирівнювання зубів. Також чим ретельніше пацієнт дотримується рекомендацій лікаря, тим швидшим буде бажаний результат.
Якщо підсумувати, то на тривалість використання брекетів впливають:
Отже тільки консультація стоматолога точно прогнозує індивідуальний термін лікування з брекетами.
Відповідь — ні! Дострокове зняття вирівнювальних конструкцій може викликати небажані наслідки. Знімати брекети раніше терміну можна тільки за рекомендацією ортодонта, і тільки за умов, якщо це не зашкодить загальному результату лікування.
Зуби мають “пам’ять” і можуть повернутися до початкового стану, якщо їх не утримувати у правильному положенні протягом того визначеного часу, коли починають вирівнюватися зуби в брекетах.
Якщо вирівнювальні конструкції знімаються достроково, зуби можуть не повністю зійтися, а тому з’являться небажані проміжки між ними.
Дострокове зняття вирівнювальних конструкцій може погіршити прикус й викликати проблеми з жуванням та мовленням.
Вирішуючи зняти брекети достроково, проконсультуйтеся з ортодонтом Vix Clinic, пам’ятайте, що існує ризик рецидиву. Тож краще довести справу до кінця.
Звичайно, найшвидший спосіб — це досконаліші технології, які можуть прискорити процес лікування, такі як мікроостеоперфорації або низькоінтенсивна лазерна терапія, які варто обговорити з ортодонтом.
Але є і кілька загальних корисних порад:
Ставтеся до лікування відповідально, й вам не лише вдасться швидше зняти брекети результат, про який ви мріяли, — не забариться.
Помилка: Contact form не знайдена.
Помилка: Contact form не знайдена.
Помилка: Contact form не знайдена.
Помилка: Contact form не знайдена.