З 9:00 до 20:00
м. Київ, вул. К. Малевича, 86-Г
З 9:00 до 20:00
м. Київ, вул. К. Малевича, 86-Г
Як доглядати дитячі зуби: поради стоматолога

Як доглядати дитячі зуби: поради стоматолога

Стогіна Вікторія
12.04.2024

Не всі батьки надають значення догляду за зубами у малюків. Дехто вважає, що молочним зубам не потрібна ретельна гігієна. Проте правильний догляд за здоров’ям зубів з навіть наймолодшого віку впливає на харчування, формування постійних зубів й чіткість мовлення у дитини. Крім того, догляд за дитячими зубами у малюків розвиває хорошу звичку на все життя.

Як доглядати за дитячими зубами у малюків різного віку й коли потрібно починати чистити зуби дитині, розповідаємо у блозі.

Значення догляду за дитячими зубами

Профілактика карієсу й гігієна порожнини рота починається з найменших років. Немовлятам варто очищати ясна чистою вологою тканиною для ніжного масажу.

А однорічним малюкам потрібно використовувати зубну щітку з м'якою щетиною та невелику кількість зубної пасти. Дошкільнят важливо навчити правильної техніки чищення та продовжувати нагляд за чищенням зубів двічі на день у школярів.

Зубні щітки з улюбленими персонажами додадуть чищенню зубів захопливих емоцій, а зубна паста з фтором додатково захистить від карієсу.

Догляд за дитячими зубами має дуже важливе значення. Й ось чому:

 • Регулярна гігієна та профілактичне відвідування стоматолога запобігатиме захворюванням ясен та карієсу зубів.

 • Догляд за зубами з ранніх років сприятиме нормальному розвитку постійних зубів, які займуть місце молочних. Тому в питанні, чи варто чистити молочні зуби, відповідь однозначно “так”.

 • Рання систематичність у догляді закладає основу для здорових звичок на все життя.

 • Регулярний огляд та лікування дрібних проблем не допускає того, щоб вони переросли у серйозніші.

 • З білими, рівними зубами дитина почувається впевненіше серед однолітків.

Особливості догляду за зубами у немовлят та дітей різного віку

Від самого народження й до шкільного віку, правильний догляд за зубами вберігає дитину від багатьох проблем і закладає розвиток міцних і здорових зубів на майбутнє. То з якого віку чистити зуби дитині?

 • Від народження й до перших зубів

Догляд за зубами немовляти важливий, адже навіть до того, як у малюка прорізуються перші зуби, варто піклуватися про гігієну ротової порожнини. Використовуйте чисту марлю або спеціальну серветку, змочену в теплій воді, щоб ніжно протирати ясна після кожного годування.

 • Перші зуби

Коли з'являються перші зуби, починайте використовувати м'яку дитячу зубну щітку — її розмір має бути комфортним для дитини. Чистьте зуби двічі на день, використовуючи зубну пасту з фтором у мінімальній кількості — розміром з рисове зернятко.

 • Від 2 до 6 років

У цьому віці діти вже можуть почати вчитися чистити зуби самостійно, але їм все ще потрібен нагляд дорослих. Використовуйте зубну пасту з фтором і навчайте дітей правильної техніки чищення – м'якими круговими рухами, чистячи кожен зуб окремо.

 • Від 6 років і старше

 

Заохочуйте дитину до самостійного догляду за зубами, але продовжуйте контролювати процес чищення зубів у дітей до тих пір, поки ви не будете впевнені, що вони роблять це правильно.

 • Відвідування стоматолога

Перший візит до стоматолога рекомендований від першого року дитини або від появи першого зуба. Після цього регулярні профілактичні огляди кожні 6 місяців допоможуть виявити будь-які проблеми на ранній стадії.

Профілактика зубних захворювань у дітей

Мета профілактики й головне правило догляду за зубами — це підтримувати хорошу гігієну порожнини рота. Тому сюди належить не тільки щоденне чищення зубів, але й використання зубної нитки й ополіскувачів.

Важливо навчити дітей правильної техніки чищення зубів і міжзубних проміжків з раннього віку, щоб ефективно видаляти зубний наліт та уникнути розвитку карієсу й інших захворювань.

Харчування також відіграє ключову роль у профілактиці хвороб зубів. Продукти, багаті на кальцій і фосфор, зміцнюють зубну емаль. Водночас обмеження солодощів та газованих напоїв знижує ризик розвитку карієсу.

Не менш важливе регулярне відвідування стоматолога. Професійний огляд виявить й усуне можливі проблеми на ранніх стадіях.

Як прищепити дитині правильні звички догляду за зубами

Не чекайте появи перших зубів перш як турбуватися про зуби й доглядати за ротовою порожниною вашої дитини.

 • Коли з'являються перші зуби, використовуйте спеціальну дитячу зубну щітку з м'якою щетиною та невелику кількість зубної пасти.

 • Зробіть процес чищення зубів веселим. Використовуйте іграшки, пісеньки або ігри, щоб стимулювати інтерес дитини до гігієни порожнини рота.

 • Діти наслідують поведінку батьків, тому регулярно чистьте зуби разом зі своєю дитиною — так ви покажете хороший приклад.

 • Почніть водити дитину до стоматолога з річного віку, щоб вона звикла до регулярних оглядів і лікування.

 • Поясніть дитині, чому важливо доглядати за зубами й створіть позитивне ставлення до цього процесу.

Значення правильного догляду за зубами для загального здоров'я дитини

Правильний догляд за зубами має вирішальне значення для загального здоров'я дитини з кількох причин.

Інфекції ротової порожнини через кровотік можуть поширюватися до інших органів й провокувати проблеми зі здоров'ям, такі як захворювання серця, інсульт і пневмонія.

Крім того, здорові зуби й правильний прикус відіграють важливу роль у розвитку мовлення у дітей. Зуби допомагають формувати звуки, а неправильний прикус може ускладнити вимову окремих звуків.

Здорові зуби й красива усмішка підвищують самооцінку дитини і впевненість у собі. Діти зі здоровими зубами частіше усміхаються, вони більш соціально активні й позитивно ставляться до себе.

Переваги догляду за дитячими зубами у клініці VixClinic

Клініка VixClinic розробила спеціальні програми для профілактики та підтримки здоров'я дитячих зубів. Ці програми розраховані на молочні та постійні зуби у дітей і включають повний чекап порожнини рота й оцінку стану здоров'я, а також процедури, такі як: чистка, фторування, герметизація фісур і консультації дитячого ортодонта і стоматолога.

З сучасними підходами й технологіями, які використовують наші висококваліфіковані фахівці, діагностика й лікування зубів — безболісне та максимально ефективне.

Тож візит до стоматолога у VixClinic стане позитивним досвідом для дитини, що формуватиме корисні звички з догляду за зубами.

Записатися на консультацію у VixClinic зручно на сайті клініки у будь-який час.

Попередня Наступна

Відправити повідомлення

  Send message

    Запис до дієтолога

     Запис до остеопата

       Запис до отоларінголога

        Запис до стоматолога

         Дитяче відділення

         Відправити повідомлення

          Send message

            Запис до дієтолога

             Запис до остеопата

               Запис до отоларінголога

                Запис до стоматолога

                 Дитяче відділення